Našla jsem svou stabilitu

3. srpna 2018 v 13:04 | Hannah |  Aneb musím se vyzpovídat
Vždycky jsem se za něčím hnala. Vždy jsem za něco bojovala. Teď už nemusím.

2016

Před dvěma lety jsem seděla v pokoji na zemi a brečela, proč sakra stále nežiji své sny. Bude mi 25 let, sakra proč je nežiji? Protože sem pro ně nedokázala nic udělat. Kromě blogu jsem nedokázala nic. Stále jsem ještě nevydělávala a zpívat do videa? Ani náhodou! A tak jsem si četla ten seznam ze začátku roku a při otázce "Proč" jsem brečela. A pak z ničeho nic jsem se v jednom svém videu rozpovídala a poprvé akusticky zkusila zazpívat.


O další půl rok později jsem dokázala zavolat švadleně a zeptat se jí, zda by mi neušila něco z těch mých návrhů.


Z ničeho nic jsem přestala mít strach o to, co na mé sny řeknou mý rodiče a oznámila jim, že chci k narozeninám kytaru.


A to všechno stále ještě v 25 letech. Dokázala jsem to. Udělala jsem další malý krok ke splnění mých snů...


Když jsem před dvěma lety nastoupila do svého nového zaměstnání, hnala jsem se za tím, co nejvíce našetřit, abych měla na realizaci svých snů. Určila jsem si, kolik za měsíc můžu utratit. A pokud to bylo víc, už jsem vyšilovala, jak ty peníze mít nebudu.

Mám práci, kde sice děláte ty samé věci dokola, ale není to jedna věc! Je to několik věcí! Ani nevíte, jak jsem si užívala to linkování desek, razítkování, faxování...

No a jelikož pracuji blízko centra, tak tu máme celkem dobré nakupovací vyžití. Najednou jsem si mohla nakoupit všechny ty krásné kousky, po kterých jsem toužila! A ani nevíte, jakou radost jsem z nich měla!

200 navštěvníků! Musím mít 200 návštěvníků na blogu! Vždyť mám narozeniny! Šup šup, honem to pojďme zařídit!

2017

Před rokem jsem byla evidentně platonicky zamilovaná do jednoho kluka. A nedokázala jsem pro to udělat absolutně nic. Hnala jsem se za přízrakem. Za tím, že když NĚCO cítím, tak to musí být ONO. Chodila jsem na akce, protože by tam mohl být on a pokaždý jsem na sobě měla nějaký "spešl" outfit. Vysílala jsem přání, vizualizovala si tu budoucnost, ale nic reálně jsem pro to nedokázala udělat. Nemohla jsem ho nechat jít, nemohla jsem na něj přestat myslet...jako kdybych měla zatemníno.

A do toho všeho jsem byla nespokojená s tou rutinnou, co vládne v mém životě. Snažila jsem se jí jakkoliv změnit. Vymyslet nové články na blogu, naučit se zase tak šíleně radovat z nákupů, z faxování nebo razítkování. Dokonce jsem byla odhodlaná konečně otevřít jeden z "deníků", který jsem si pořídila. Jeden z nich se jmenuje např. "Destrukční deník" jestli znáte. Dokonce jsem si koupila sešit a napsala do něj, v čem cítím změnu k horšímu a jak to zase vrátit do normálu. No řekněme, že to moc dlouho nevydrželo :-D

2018

"Vždyť ono to funguje!" A to je hlavní...

Najednou jsem si uvědomila, že jsem udělala první krok ke splnění svých snů, a tím objevila nějaké nové možnosti, věci. Najednou vím, že se nemusím tvrdě snažit o jeho splnění. Teď už stačí jen dělat ty kroky. Kdykoliv já budu chtít. Kdykoliv já uznám za vhodné, že čekání už bylo dost. Kdykoliv kdy na to budu mít chuť...

Jo možná nemám takovou radost jako před dvěma lety, ale sakra, práce mě pořád baví, pořád do ní chodím ráda. Pořád se těším na kolegy, pořád tu ráda pracuji.

A ano jsem vděčná za to, že si můžu kupovat co chci, ale pravda je taková, že své oblíbené kousky už mám. Splnila jsem si snad všechny módní přání, která jsem chtěla. Takže pokud si koupím 150. crop top, tak z toho nebudu prostě mít takovou radost, jako když si koupím svoje první overalové šaty.

Peníze? Víte jak mě štvalo, že je pořád řeším dokola! Vždyť na tom účtu byli, jsou a budou! A vůbec nezáleži na tom, jestli si ty peníze vyberete den před výplatou nebo po ní! Zůstatek účtu bude tak i tak stejný! Štvalo mě to tak moc, že jsem si našla pozitivní afirmace, jen kvůli tomu, abych se uklidnila a neřešila. Héj, ale oni zafungovali! Prostě našetříno mám dost, proč to pořád řešit? Vždyť takhle si nic neužiji. Dokázala jsem si, že v případě nouze se umím uskromnit. Tak proč si to dokazovat pořád dokola...

200 návštěvníků na blogu? Na moje narozeniny? Vžďyť už jsem toho dosáhla! Není potřeba se honit za návštěvností. Pokud je pravidelná, co řešit???

Před rokem jsem tu seděla, a říkala si "kam se poděla ta radost? Proč je všechno taková rutinna?" Jenže teď vím, že to co je stabilní funguje. Možná je to rutina, ale funguje. Možná už z toho všeho nemám takovou radost, ale vím, co cítím. A pokud to funguje, proč to měnit, že? Články na blogu tu jsou pravidelně, a teď mám navíc období, kdy hodně píšu kecací články. Na akce chodím a užívám si je. Vím, že v užívání života se snažím vymačkat to nejlepší.

a ON? Pochopila jsem, že sem díky němu měla otevřít své srdce. Zjistit, co ve vztahu chci. A poučit se. A díky tomu, že jsem ho nechala jít, jsem si přivolala TOHO PRAVÉHO. Pochopila jsem, že věci chtějí čas a snahu. Vím, že na akce teď chodím zásadně jen proto, že si je chci poslechnout. Když mě to nezaujme, zůstanu raději doma. Ono se nic nestane. Nemá cenu tlačit na pilu. Nemá cenu čekat. Když víte, že jste udělali vše, co jste mohli, nechte pracovat čas. Žijte svůj život, užívejte si ho. A nebuďte naštvaní. Pokud neuděláte nic, nic dostanete. A abyste dostali vše, musíte se do toho pořádně opřít. Však ono to nějak dopadne.

Funguje to. Je to stabilní. Můj život je stabilní. Relativně. Uvědomila jsem si, že mám všechno. Dosáhla jsem všeho, čeho jsem chtěla. Teď už to jen udržuji při životě a na nějaké stabilní vlně. Líbí se mi, jak to funguje. A že to funguje. Nikdo nevíme, co bude, kam nás život zavede. Ale vím, že teď je všechno tak, jak má být. Vím, že jsem něčeho dosáhla. Něco si dokázala. A jsem na sebe hrdá.

Mám pocit, že ten výlet do Kutné Hory všechno ukončil. Najednou jsem se cítila lépe, přiznala si svou zranitelnost a od té doby cítím, že je to zase ono. Našla jsem v životě svou stabilitu. Tedy ještě ta partnerská láska, ale...Je to v pořádku. Všechno je v pořádku.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se Vám tenhle blog?

Ano 60.3% (536)
Ujde to 17.2% (153)
Ne 22.5% (200)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

PROSÍM KOPÍRUJTE JEN SE ZDROJEM!!!

unitedgirls.blog.cz

e-mail: unitedgirls@seznam.cz